جمعه, 17 مرداد 1399
  • ساعت : ۱۵:۷:۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ 
كتاب كرونا ویروس در دانشگاه علوم پزشكی البرز چاپ شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه – صبح امروز کتاب کرونا ویروس با موضوع جنبه های بهداشتی ، تشخیصی و بالینی بیماری کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی البرز رونمایی شد .

دکتر حسین کریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز  در حاشیه مراسم رونمایی اولین کتاب فارسی  کرونا ویروس گفت : به همت اعضای هیات علمی دانشگاه و خانم دکتر زندی فر  کتابی با موضوع جنبه های بهداشتی ، تشخیصی و بالینی بیماری کووید 19 در مجوعه دانشگاه گردآوری و به چاپ رسید که اولین کتاب در زمینه کرونا در سطح کشور می باشد.

وی افزود: این کتاب قطعا آخرین کار نخواهد بود در چاپ های بعدی نسخه های تکمیلی این کتاب با توجه به نوپدید بودن این ویروس منتشر خواهد شد.

دکتر کریم با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی البرز جز اولین دانشگاه ها بود که  کار تحقیقاتی در خصوص کرونا ویروس آغاز کرد گفت : 30 طرح پژوهشی در رابطه با کرونا ویروس در دانشگاه در حال انجام است   و 10 طرح دیگر در مرحله ی اخذ کد اخلاق از دانشگاه هستند که به زودی کار خود را آغاز خواهند کرد.

وی افزود: کرونا با توجه به همه ی سختی های و مشکلاتی که به همراه داشت همدلی و همراهی و اتحاد بی نظیری را در جامعه پزشکی در همه ی قسمت ها ایجاد کرد و همه ی خانواده ی سلامت برای شکست کرونا تلاش کردند و گردآوری این کتاب نمونه ای بارز از همکاری و همدلی اعضای هیات علمی و بین رشته ای در دانشگاه است.   

دکتر کریم ادامه داد: کرونا باعث شد یکسری از توانایی جامعه پزشکی در بخش های مختلف مدیریتی ، علمی ، تحقیقاتی  و ... شناخته و همچنین به دنیا نشان داده شود و کار علمی و تحقیقاتی اعضای هیات علمی در حال انجام است در هیچ سطحی از دنیا عقب نیست و همگام با دانش روز در مقوله ی کرونا حرکت می کنیم.

دکتر نوری سپهر ، معاون تحقیقات و فناوری  دانشگاه در حاشیه این مراسم  عنوان کرد : این کتاب اولین کتاب فارسی در خصوص ویروس کرونا باشد  و منبع بسیار خوبی برای دانشجویان و اساتید خواهد بود.

وی افزود از ابتدای شیوع ویروس کرونا  کمیته علمی مقابله با کرونا در داشگاه علوم پزکی البرز تشکیل شد و در تمام حوزه های تحقیقی، تشخیصی، پیشگیری، درمان و آمار و اپیدمیولوژی فعالیت های بسیاری انجام شده است.

معاون تحقیقات و فناوری ضمن بیان این که تا کنون 30 طرح تحقیقاتی در خصوص مقابله با کرونا در حال انجام است و 10 طرح در حال مراحل اخذ کد اخلاق است خاطر نشان کرد برخی تحقیقات و پژوهش های ما نیز ملی و بین المللی است . سازمان بهداشت جهانی در چند کشور در حال تست مطالعات بالینی چند قلم دارو می باشد که یکی از آنها جمهوری اسلامی ایران است که این دارو ها در استان البرز نیز برای بیماران تجویز میشود.

دکتر نوری سپهر عنوان کرد یکی از طرح های ملی پلاسمادرمانی است که به خوبی در حال اجرا ست و سلول درمانی نیز در قالب یک طرح تحقیقاتی انجام میدهیم . فعالیت های مشترک خوبی با مراکز علمی و تحقیقاتی کشور که در استان البرز حضور دارند مثل سرم سازی رازی، انستیتو پاستور، سازمان انتقال خون و دیگر مراکز دانشگاهی در حال انجام است .

در اخر دکتر نوری سپهر عنوان کرد ویروس کرونا موجب شد که دانشگاه تازه تاسیس علوم پزشکی البرز بسیار خوش بدرخشد و امیدواریم بتوانیم با بنیان های علمی این بیماری را شکست بدهیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0