دوشنبه, 31 خرداد 1400
  • ساعت : ۷:۵۵:۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ 
بازدید معاون درمان وزیر بهداشت از بیمارستان های استان البرز
دکتر جان بابایی : پزشکی از راه دور در البرز فعال شود/ بیمارستان های کرونایی از غیر کرونایی جدا شود

دکتر جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت با حضور سرپرست دانشگاه و جمعی از مسئولین دانشگاه از بیمارستان کوثر ، بیمارستان شهید رجایی و بیمارستان در حال ساخت فردیس بازدید کرد . 
دكتر جان بابايي معاون درمان در حاشیه این بازدید گفت : تله مديسين بايد در استان البرز فعال شود تا با تقويت زير ساخت هاي واحد هاي الكترونيكي از پزشكان فوق تخصص بيشترين استفاده را داشته باشيم . 

دكتر جان بابايي عنوان كرد : پيشرفت هاي بسيار خوبي در بيمارستان كوثر ايجاد شده است . بهتر است يك يا دو بيمارستان مختص بيماران كرونايي در نظر گرفته شود و مابقي بيمارستان ها آلوده نشوند و در شرايط بحراني كه ظرفيت دو بيمارستان تكميل شد در ساير بيمارستان ها پذيرش كرونا انجام شود . 
وي خاطر نشان كرد : استان البرز متاثر از كل كشور است و يك ايران كوچك مَي باشد كه شرايط بسيار حساسي دارد . دکتر جان بابایی تاکید : مديريت تخت هاي خالي بايد به دقت انجام شود و كلينيك هاي سرپايي تشخيص كرونا در بيمارستان هاي كوثر و امام علي از صبح تا ١٢ شب با حضور پزشكان متخصص فعال باشند . 
وي تاكيد كرد بيماراني كه از بيمارستان ترخيص ميشوند تا ٢ هفته توسط پرستاران پيگيري شوند و راهي ايجاد شود تا آنان بتوانند در دوران نقاهت در منزل بتوانند با بيمارستان ارتباط تلفني برقرار كنند و سؤالات خود را بپرسند .
معاون درمان وزارت بهداشت خاطر نشان كرد در استان البرز بايد زير ساخت هاي الكترونيك تقويت شود و تله مديسين هر چه زودتر فعال شوند تا با استفاده از ظرفيت مجازي بتوام از پزشكان فوق تخصص نهايت استفاده را داشت و ساير پزشكان بتوانند به صورت مجازي از آنان مشاوره دريافت كنند . مَي توان به مطب ها و كلينيك هاي سطح شهر نيز مجوز كلينيك مجازي بدهيم تا بيماراني كه در منزل مراقبت ميشوند به راحتي به پزشكان دسترسي داشته باشند .

در ادامه  دکتر جان بابایی به همراه مسئولین دانشگاه از بیمارستان در حال ساخت فردیس بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند ساخت این بیمارستان و  امکانات مورد نیاز قرار گرفت . 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.5.0