دوشنبه, 31 خرداد 1400
  • ساعت : ۷:۵۵:۵۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ 
هفته ی جهانی ایدز(۱۱ لغایت ۱۷ آذر ماه )
پیام رییس دانشگاه علوم پزشكی البرز به مناسبت هفته ی جهانی ایدز
دکتر محمد فتحی رییس دانشگاه به مناسبت هفته ی جهانی اطلاع رسانی و آموزش ایدز پیامی صادر کرد

👈متن پیام به شرح زیر است : 

🔹آموزش و اطلاع رسانی در زمینه اچ‌آی‌وی و ایدز یکی از استراتژی‌های برنامه کشوری پیشگیری از اچ‌آی‌وی و ایدز است، با این وجود تعیین یک مقطع زمانی خاص در سال برای برجسته سازی موضوع و حساس کردن سیاستگزاران، مسئولان و آحاد افراد جامعه به موضوع اچ‌آی‌وی و ایدز و همراه کردن آنان برای پیشگیری از ایدز بسیار ضروری است. در این خصوص، تعیین بزرگداشت روز جهانی ایدز و تعمیم آن به ((هفته آموزش و اطلاع رسانی ایدز)) مد نظر قرار گرفته است.

🔹چالش ایدز با همه ابعاد مختلف  اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی،روانی و  بهداشتی که در پی دارد همچنان در حال گسترش است . پس ضروری است با حساسیت بیشتری به آگاه سازی عموم جامعه خصوصا جوانان و نوجوانان و گروههای پرخطر توجه کنیم و در این راستا انتظار میرود همه ارگانها و سازمانها خصوصا رسانه های استانی و شبکه های اجتماعی و خبری خود را متعهد بدانند که با همکاری با حوزه سلامت به کنترل این بیماری چند بعدی کمک نمایند تا آگاه سازی جامعه در خصوص این بیماری به نحو مطلوب و موثر انجام گیرد. اگرچه در سالهای گذشته با برنامه های منسجمی مانند افزایش دسترسی مردم به آموزش ، مشاوره و تست سریع اچ آی وی در مراکز جامع سلامت شهری و روستایی و پایگاههای سلامت و نیز افزایش تعداد مراکز مشاوره شهری  در حوزه بیماریابی و درمان و همچنین در حوزه کاهش آسیب، حمایت و .... توفیقات مهمی در زمینه کنترل اچ آی وی در استان وجود داشته است . 

🔹 اما به دلیل موقعیت خاص اجتماعی ، مهاجر پذیری ، تعدد فرهنگی ، مناطق حاشیه نشین، تراکم جمعیتی و سایر عوامل نیازمند همراهی و مساعدت همه مسئولین و آحاد جامعه برای کنترل بیماری هستیم .

🔹خوشبختانه امروزه با رعایت اصول مشاوره، پیشگیری،تشخیص بموقع و درمانهای ضدرتروویروسی موجود ، این بیماری  قابل کنترل بوده و افراد مبتلا به اچ آی وی می توانند زندگی طولانی ، سالم و بهینه ای داشته  باشند.   

 🔹  با تلاش همکاران در تمامی حوزه های دانشگاه علوم پزشکی البرز دسترسی همگانی  به  کلیه خدمات آموزش ، مشاوره ، تشخیص و درمان اچ آی وی با حفظ راز داری فراهم گردیده است.
🔹 پایان همه گیری ایدز یک رویای دست نیافتنی نیست. امید است همگان در این امر مهم سهیم شوند و در این راه دست به دست هم دهیم تا جامعه ای سالم و پر نشاط داشته باشیم . 

دکتر محمد فتحی 
رییس دانشگاه

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.5.0